Godło Polski
BIP

NASZE PLAŻOWICZKI VII W WOJEWÓDZTWIE

Bardzo dobrze spisały się nasze siatkarki plażowe na Finale Wojewódzkim, który odbył się 12.06.2018 we Wrześni. Nasze dziewczęta w składzie Patrycja Czerniejewska i Kaja Skarewicz oraz rezerwowa Aleksandra Wosiek zajęły miejsca VII-VIII w województwie wśród 16 najlepszych startujących drużyn. Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim i każdy mecz toczył się do dwóch wygranych setów do 15 punktów. W przypadku ewentualnego trzeciego seta rozgrywano go do 11 punktów. Dziewczęta w pierwszym meczu gładko pokonały konkurentki z LO Gostyń 2:0 w setach 15:7 i 15:8. Kolejny rywal okazał się już bardziej wymagający gdyż były nim zawodniczki z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego z Poznania. Kaja i Patrycja mimo ambitnej gry nie sprostały drużynie z Poznania i przegrały 0:2 w setach do 9 i 6. Bardzo pasjonujący okazał się trzeci mecz naszych pań z LO Września. Przeciwniczki to medalistki z ubiegłego roku. Jednak nasze plażowiczki dały z siebie co najlepsze i po trzecim secie w którym przegrywały już 10:7 doprowadziły do wyrównania, a następnie zdobyły decydujący punkt na wagę zwycięstwa. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:1 w setach 15:8, 4:15 i 11:10. Mecz z LO Słupca okazał się ostatnim dla naszych dziewcząt, które mimo walki i woli zwycięstwa zeszły z boiska pokonane 0:2 w setach do 9 i do 10. Ostatecznie nasz team został sklasyfikowany na miejscach VII-VIII. Dziękujemy dziewczętom za walkę, ambicję i chęć osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Należy dodać, że drużyna z LOMS Poznań zajęła w turnieju II, a LO Słupca III miejsce. Tak więc nasze panie zanotowały porażki tylko z drużynami, które ostatecznie znalazły się na podium Opiekunami Kaji, Patrycji i Oli byli pani Ania Borkowska i pan Cezary Rudowicz.