Godło Polski
BIP

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

XIII Zjazd Absolwentów już za nami!


KOMUNIKAT:
Koniecznie zapraszamy wszystkich Absolwentów do dołączenia do naszej zamkniętej grupy na Facebooku pod linkiem.


  

XIII Zjazd Absolwentów Szkół Handlowych i Ekonomicznych w Kaliszu, który odbywał się w dniach 9-10 czerwca 2018r przeszedł do historii. Wzięło w nim udział 168 osób w tym absolwenci, 14 nauczycieli i byłych dyrektorów Szkoły. Najliczniej reprezentowane były roczniki matury 1965-1969 - 59 osób , rocznik matura 1953 – 13 osób oraz rocznik matura 1976 – 11 osób. W większości uczestnikami Zjazdu byli mieszkańcyi Kalisza i okolic, ale przyjechali także absolwenci z innych miast Polski (Warszawa, Lublin, Poznań, Żyrardów, Świnoujście), jak również absolwentki ze Szwajcarii i Niemiec. Wśród absolwentów przybyłych na Zjazd przeważały kobiety – 123 . Mężczyzn było 45. Najstarszym uczestnikiem był kolega Mieczysław Wiśniewski – rocznik matury 1946 r. , najmłodszą koleżanka rocznik matury 1999. Jak zawsze otwarcie Zjazdu odbyło się w Szkole, gdzie m.in. odsłonięto tablicę pamiątkową, natomiast jego część oficjalna w auli PWSZ. W Zjeździe uczestniczyli przedstawiciele Władz Miasta Kalisza w tym Prezydent Miasta Grzegorz Sapiński, który objął Zjazd honorowym patronatem, Przewodniczący Rady Miejskiej Kalisza Andrzej Plichta, a także przedstawiciele kaliskich Szkół średnich i ich organizacji absolwentów.
List z życzeniami do uczestników Zjazdu, a także indywidualne podziękowania wraz z upominkami dla Organizatorów Zjazdu przekazała Pani Marzena Wodzińska – Członek zarządu Województwa Wielkopolskiego. Listy z życzeniami do Uczestników Zjazdu przesłały także osoby prywatne.
Część oficjalną zakończył występ artystyczny uczniów i tegoroczbych absolwentów Szkoły przygotowany pod kierunkiem nauczycieli Agaty Litwickiej i Magdaleny Sztandery. Po części oficjalnej Absolwenci odbyli spotkania koleżeńskie w Szkole, gdzie zjedli posiłek, zwiedzili Szkołę i obejrzeli wystawy przygotowane przez Dyrekcję i Nauczycieli. Wieczór Uczestnicy Zjazdu spędzili na biesiadzie sentymentalnej.
W biesiadzie uczestniczyło blisko 120 osób, w tym oczywiście głównie Absolwenci (było super!).
W drugim dniu Zjazdu absolwenci uczestniczyli w mszy, a potem spotkali się na uroczystym objedzie, gdzie podjęto Uchwałę Zjazdową i zakończono Zjazd.

Tomasz
Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl