Godło Polski
BIP

Aktualności rok 2023/2024

"Przyłapani na czytaniu" - głosujemy

Biblioteka szkolna ogłosiła konkurs fotograficzny. Tematem ocenianych fotografii jest czytanie, a dokładniej osoba „przyłapana" na czytaniu.

Jest to szkolna wersja programu „Get Caught Reading" – kampanii prowadzonej w wielu krajach Unii Europejskiej. Projekt wspierają znane osobistości ze świata kultury, filmu i mediów. Zasadą przyświecającą pomysłodawcom jest zwrócenie uwagi na zabawną i zaskakującą stronę czytania.

O wynikach zadecyduje głosowanie na szkolnym facebooku. Głosujemy do 1 czerwca!

MUNDUROWCY NA SPOTKANIU Z FORMOZĄ

10 maja uczniowie klasy I A i II A pod opieką pani Natalii Dąbrowskiej i pana Cezarego Rudowicza udali się na aule Uniwersytetu Kaliskiego, gdzie brali udział w spotkaniu z żołnierzem jednostki specjalnej Formoza im. generała broni Włodzimierza Potasińskiego, Nasi mundurowcy mieli okazję zapoznać się ze strukturami polskich jednostek specjalnych, a w szczególności z historią, strukturą organizacyjną, zakresem działania jednostki wojskowej Furioza. Prowadzący opowiadał o wszystkim co związane z jednostką, przedstawił także krótki film z działań jednostki oraz prezentację multimedialną. Przedstawił również zasady rekrutacji do jednostki. Wszyscy obecni mieli także możliwość zadawania pytań dotyczących funkcjonowania jednostki jak również zadań i obowiązków żołnierzy.

Film o Gustawie Jareckiej

Uczeń klasy 3b Kacper Kurczewski brał udział w Międzynarodowym Konkursie Młodzieżowym w projekcie „HerStories – Opowiadanie historii żydowskich kobiet” organizowanym przez Centropę.

Na konkurs wpłynęło prawie 200 prac uczniów z różnych krajów Europy - z Polski, Grecji, Hiszpanii, Słowacji, Czech, Węgier i Niemiec. Każda z prac była oceniana przynajmniej przez trzech jurorów z różnych krajów- partnerów w projekcie. Poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki. Z  nadesłanych przez polskich uczestników pierwsze miejsce zajęła praca uczniów ze Świdnika. Zwycięzcy z każdego kraju są zapraszani na weekend do Budapesztu (31 maja - 1 czerwca), gdzie odbędzie się oficjalna ceremonia wręczenia nagród. Niestety, nam się nie udało.

Kacper przygotował film o urodzonej w Kaliszu pisarce żydowskiego pochodzenia – Gustawie Jareckiej. Dotarł do cennych archiwaliów i relacji świadków.

https://www.youtube.com/watch?v=-sQGBPKCf-I&t=7s

 

POCZET NA OBCHODACH MIEJSKICH 3 MAJA

3 maja na Głównym Rynku w Kaliszu o godz. 10.00 odbyła się uroczystość patriotyczna z okazji obchodów 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nasza szkoła wystawiła poczet sztandarowy w składzie Wiktor Grzegorek, Dorota Szulczyńska i Justyna Wanga. Podczas uroczystości miała miejsce inscenizacja pt.: "Zgoda Sejmu to sprawiła" przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 18 im. Janusza Kusocińskiego w Kaliszu, pod kierunkiem dr. Maciej Michalskiego. Uroczystość uświetnili przedstawiciele Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych oraz orkiestra dęta Dobrzec-Kalisz, pod kierunkiem Jacka Konopczyńskiego. O godz. 11.15, w kaliskiej katedrze odbyła się msza święta w intencji ojczyzny celebrowana przez biskupa kaliskiego Damiana Bryla. 

WYNIKI KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO ZAWODOWEGO

W dniu 23.04.2024r. odbył się on-line Konkurs z Języka Angielskiego Zawodowego. W konkursie wzięło udział 51 uczniów w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec i technik organizacji reklamy. Zadania konkursowe sprawdzały znajomość słownictwa i wyrażeń z angielskiego zawodowego oraz umiejętność czytania ze zrozumiem tekstu źródłowego.

Wyniki:

I miejsce -  Oliwia Sójka kl.4e

II miejsce -  Justyna Nawrotkiewicz kl. 4e

III miejsce – Karolina Duliba kl. 4e

GRATULACJE !!!

                                                                                                                               Beata Antczak

 

Biesiada Ekonomika w stylu country

Zapraszamy na biesiadę w stylu Country.

Będą śpiewy, tańce i kraciaste obrusy. Impreza w namiocie.
Organizujemy i loterię fantową, z której dochód zostanie przeznaczony na zagospodarowanie szkolnego dziedzińca – nowa kostka brukowa, ławeczki, nasadzenia zieleni. Chcemy stworzyć dla naszych uczniów przyjazne miejsce relaksu i odpoczynku. Koszt tego przedsięwzięcia jest ogromny (ok. 300tyś) i staramy się pozyskac te pieniądze. Bez wsparcia dobrych ludzi ten cel nie będzie możliwy do zrealizowania. 

Termin – 7 czerwca!  spotkanie naszych Absolwentów, Rodziców i Uczniów.
Możliwość przyjścia z osobą towarzyszącą.

szczegóły:

https://www.facebook.com/events/1746045445887595?active_tab=about

NARODOWE ŚWIĘTO TRZECIEGO MAJA

W dniu 30 maja 2024 r. w ZSE w Kaliszu odbyła się uroczysta akademia z okazji NARODOWEGO ŚWIĘTA KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA.

Uroczysta akademia przygotowana przez uczniów II E i II F pod opieką wychowawców: p. Renaty Ignasiak i p. Beaty Antczak, składająca się z przedstawienia poetycko -muzycznego, skłoniła wszystkich do refleksji nad znaczeniem Konstytucji i uświadomiła, jaką ważną rolę pełni ten dokument. Elementy Konstytucji 3 Maja są naszym dziedzictwem, które powinniśmy szanować i chronić. 3 maja to nie tylko historia, to czas, by zrozumieć, jak ważne są wartości, które wyznaczyła Konstytucja, i jak bardzo są one aktualne również dzisiaj, by czerpać z nich siłę i mądrość. Każde pokolenie ma swoją rolę do odegrania w budowaniu lepszej przyszłości dla Polski.

AKADEMIA W DNIU 30 KWIETNIA 2024 ROKU

NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA

godz. 11:30   UROCZYSTA AKADEMIA

w sali gimnastycznej – przygotowana przez uczniów IIE i IIF pod opieką p. Renaty Ignasiak i p. Beaty Antczak                                

Na akademii obecne są 12-osobowe delegacje klas I – II oraz nauczyciele, którzy mają w tym czasie lekcje z klasami I – II lub okienka lekcyjne.

UWAGA

Uczniowie klas I-II, którzy nie reprezentują klasy podczas akademii, pozostają w salach pod opieką nauczycieli dyżurujących:

W tym dniu wszystkich uczniów szkoły obowiązuje strój galowy!

Klasy o profilu prawno – policyjnym w mundurach!

Wychowawców prosimy, aby uczniowie każdej klasy przygotowali i przypięli kotyliony.

Promocja ZSE

Dnia 29 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy ósmej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Blizanowie Drugim mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną ZSE na rok szkolny 2024/2025. Ósmoklasiści dowiedzieli się, jakie kierunki i profile kształcenia proponuje ZSE, obejrzeli prezentacje multimedialne i filmiki informujące o tym, czym wyróżnia się nasza szkoła oraz dlaczego warto ją wybrać na kolejny etap nauki.

L. Fabisiak

SUKCES KSIĘGOWY NASZEJ UCZENNICY

Aleksandra Bińczyk, uczennica  kl. 4d wśród najlepszych młodych księgowych w Polsce.

Po trzyetapowych księgowych zmaganiach uczennica ZSE w Kaliszu została finalistką XV edycji ogólnopolskiego konkursu z rachunkowości „Turniej Talentów – Akademia Księgowego”, organizowanego przez Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski i ZSE w Poznaniu, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Opiekunem uczennicy była pani Renata Ignasiak.

W dniu 19 kwietnia 2024r. w Poznaniu w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce odbyła się finałowa Gala, podczas której ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom i finalistom XV edycji ogólnopolskiego konkursu z rachunkowości „Turniej Talentów – Akademia Księgowego”. Do konkursu w XV edycji przystąpiła młodzież szkół ekonomicznych z województw: wielkopolskiego, lubuskiego, zachodnio-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego i dolnośląskiego. W naszej szkole do I etapu przystąpiło 10 uczniów z klasy 4d –Technik Rachunkowości, do drugiego etapu komisja zakwalifikowała 74 osoby, wśród nich 6 uczniów naszej szkoły: Krystian Kurczewski, Oliwia Walczak, Aleksandra Bińczyk, Karolina Janiak, Paulina Szymańska i Kacper Pieczynia, natomiast do etapu finałowego już tylko 16 uczestników z 10 szkół, a wśród nich znalazła się nasza Aleksandra Bińczyk.

Podczas wystąpień na uroczystej Galii podkreślano, że zawód księgowego  był, jest i będzie - ważny, potrzebny i ceniony na rynku pracy, a finaliści konkursu, to „perełki” w tym zawodzie.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i wszystkim uczestnikom. Szczególne gratulacje dla Oli Bińczyk za osiągnięty sukces, posiadaną wiedzę oraz umiejętności zawodowe - życzymy jej dalszych osiągnięć i rozwijania swoich pasji.

GRATULUJEMY

Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl