Godło Polski
BIP

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

Aktualności rok 2022/2023

78 rocznica zakończenia okupacji niemieckiej w Kaliszu

W dniu 23 stycznia 2023 r., w 78 rocznicę zakończenia okupacji niemieckiej w Kaliszu, o godzinie 12.00 zostały złożone kwiaty, zapalone znicze i oddany hołd między innymi przez poczet sztandarowy Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu przy Pomniku Nieznanego Żołnierza na Cmentarzu Tynieckim.

Obchody w tym roku wyjątkowo nie odbyły się na kaliskim Rynku Głównym ze względu na trwający tam remont.

/P. Patysiak/

Kolejne warsztaty w projekcie Moja Pierwsza Firma

w projekcie Moja Pierwsza Firma biorą udział uczennice klasy 3D: Zosia Kaźmierczak, Natalia Puchała, Roksana Nowak, Weronika Kucharska, Joanna Wiertelak pod opieką pani Joanny Gałkowskiej-Witasiak.

W trakcie zajęć młodzież dowiedziała się, jak prowadzić skuteczny marketing w "swoich firmach", a także spróbowała swoich sił w tworzeniu materiałów graficznych na potrzeby swojej działalności. Nie zabrakło też ciekawych gości. O swoich doświadczeniach opowiedziała uczestnikom projektu Pani Elżbieta Magnuszewska z portalu Calisia.pl

W kinie

W dniu 18.12.2022r.  klasy: 4a  z wychowawczynią Beatą Pytlińską – Bukwa, 1a z wychowawczynią Beatą Sobczak,  1e z wychowawczynią Renatą Ignasiak, klasa 3e z opiekunem Mariolą Medzińską i 1d z opiekunem ks. Markiem Muzyką udali się na film „Avatar 2: Istota wody”.

Avatar” trafił do kin w 2009 r. i został uznany za najgłośniejszy film science fiction w reżyserii Jamesa Camerona. Okazał się prawdziwym hitem. Po 13 latach wyprodukowano kontynuację historii Na’vi, Pandory i Unobtanium w postaci „Avatar: Istota wody” . Uczniowie mogli poznać i interpretować przekaz jaki dał J. Cameron. Fabuła filmu Jamesa Camerona przywodzi na myśl czasy, gdy mieszkańcy Europy kolonizowali Ameryki, tak bohaterowie „Avatara” wyposażeni są w niebywałą technologię: avatary. Naukowcy stworzyli genetyczne hybrydy ludzi i Na’vi, do których można przenosić swoją świadomość. JakeSully (główny bohater) otrzymuje na początku filmu dostęp do takiego ciała opracowanego z myślą o jego bracie-bliźniaku, bo ma zgodne DNA. Walka z tubylcami, przejęcie naturalnych złóż Pandory daje możliwość porównania i powtórki z historii z okresu kolonializmu. Film ukazuje również relacje między członkami rodziny. Poczucie bezpieczeństwa, zagrożenia czy przeżywanie śmierci bliskiej osoby. Nadto wartości bycia i stanowienia zespołu, rodziny „Sully trzymają się razem” daje lekcję budowania relacji rodzic- dziecko, budowania zaufania i pełnej akceptacji nawet w sytuacjach trudnych.

Wizyta w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu

W połowie stycznia uczniowie naszej szkoły z klas mundurowych mieli niezwykłą okazję zapoznać się z działaniem oraz zakresem bezpieczeństwa, za który odpowiedzialna jest Służba Więzienna.

Pobyt w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu dla klas IA, IB, IC mial bardzo bogaty program. Uczniowie zapoznali się z historią Służby więziennej w Izbie pamięci, naocznie obserwowali strukturę systemu bezpieczeństwa w schronie oraz poznali najczęstsze powody niesienia pierwszej pomocy przez funkcjonariuszy w swojej pracy. Dodatkowym elementem był wykład ze sposobu radzenia sobie ze stresem wynikającym ze specyficznego rodzaju pracy w SW. Uczniowie z dużym zainteresowaniem podeszli do zajęć, co docenili wykładowcy SWWS. Wcześniej inne klasy mundurowe brały udział w zwiedzaniu obiektu byłego więźnia przy ulicy Łódzkiej. Ma to związek z planowaną certyfikacją klas i ścisłą współpracą z uczelnią z kaliskiego Szczypiorna.

/W.Kwieciński/

MISTRZOSTWA KALISZA W FUTSALU

18 stycznia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w organizowanych w Technikum św. Józefa Mistrzostwach Kalisza w futsalu. Los połączył nas z 4 Liceum, z którym zmierzyliśmy się na początek. W bardzo wyrównanym pojedynku nie zobaczyliśmy goli, a spotkanie zakończyło się 0:0. W drugiej grze zagraliśmy z gospodarzami, którzy bezapelacyjnie wygrali 0.3. Na koniec zmagań grupowych stoczyliśmy bój z 2 Liceum. Ten mecz miał bardzo wiele zwrotów akcji i bramek. Aż trzy z nich dla naszego zespołu zdobył najlepszy tego dnia u nas Mateusz Ogórkiewicz. Jedną dołożył Dawid Szwejkowski i wygraliśmy 4:3. Tym samym zajęliśmy w rozgrywkach grupowych 3 miejsce. Reprezentację stanowili Oskar Stasik oraz Mateusz Ogórkiewicz, Kamil Ogórkiewicz, Miłosz Filipczak, Miłosz Bałoniak, Dawid Przybył, Fabian Zydorek, Dawid Krenc, Dawid Szwejkowski, Marcel Efemberg, Aleksandra Gałązka. Opiekunem był Wojciech Kwieciński.

miejskie obchody rocznicy wybuchu powstania styczniowego

22 stycznia w niedzielę obchodziliśmy 160 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Przy pomniku Adama Asnyka w Kaliszu odbyły się miejskie obchody tej rocznicy. W uroczystości w samo południe uczestniczyły władze miasta, Przewodniczący i radni Rady Miasta Kalisza, przedstawiciele instytucji, służb mundurowych, parlamentarzyści, przedstawiciele szkół, uczniowie kaliskich szkół, poczty sztandarowe. Naasza szkoła również wystawiła poczet sztandarowy i uczestniczyła w tych uroczystościach..W skłąd pocztu weszli Gabrysia Dziwińska, Amelia Witoń i Mateusz Kaczmarek. Opiekunem pocztu był Cezary Rudowicz.

NASI MUNDUROWCY NA PRZEGLĄDZIE PIOSENKI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ

Po raz kolejny uczniowie i uczennice klas mundurowych naszej szkoły duchowo i mentalnie wspierali młodych wykonawców na VI Przeglądzie Piosenki i Poezji Patriotycznej Kalisz 2023. Grupa młodzieży z klasy II A i III A w liczbie 20 osób, opiekowała się przed, podczas i po występach przedszkolakami z Kalisza i okolic, którzy prezentowali na scenie kaliskiego UAM wiersze i piosenki patriotyczne. Uroczystą galę otworzył wiceprezydent Kalisza Grzegorz Kulawinek. Organizatorami 6 edycji przeglądu byli Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska oraz Publiczne Przedszkole nr 9 w Kaliszu. Drużyna ZSE spisała się na medal, godnie reprezentując naszą szkołę. Mundurowcy szybko nawiązali kontakt z dziećmi, co pozwoliło rozładować napięcie przed występem u sympatycznych małych artystów. Dziękujemy naszej młodzieży za profesjonalne podejście do zadań, które mieli do zrealizowania, zaangażowanie i uśmiech, który towarzyszył im i ich podopiecznym podczas całej gali. W gali wzięli udział:  Gałązka Aleksandra, Kobyłka Hanna, Medycka Roksana, Namysł Alicja, Olejnik Dominika, Pietura Anna, Rzepka Julia, Stachowski Kacper, Stawiraj Aleksandra, Twardowska Zuzanna, Bednarczyk Oliwia, Celniak Łukasz, Choniawko Wiktoria, Duster Amelia, Gromada Aleksandra, Jeżak Maja, Ludwiczak Norbert, Paterka Martyna, Sobczak Laura, Wąsik Zuzanna.  Opiekę nad młodzieżą sprawował Cezary Rudowicz.

Zakład karny

17 stycznia 2023r. wizyta w Zakładzie Karnym,  klasy 3a i 1c

fotorelacja:

Turniej Talentów – Akademia Księgowego

11. stycznia odbyły się eliminacje szkolne konkursu Turniej Talentów – Akademia Księgowego, organizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Wielkopolski, pod patronatem Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu,  Wielkopolskiego, Lubuskiego i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Turniej ma charakter ogólnopolski, a pierwszy etap składał się z 50. pytań testowych wielokrotnego wyboru. Do kolejnego etapu zakwalifikowanych zostanie 70. uczniów z najwyższą liczbą punktów spośród wszystkich uczestników zgłoszonych do Turnieju ze szkół ekonomicznych z zachodniej, centralnej, południowej i północnej Polski.

Z naszej szkoły wzięło w nim udział troje uczniów, kształcących się w zawodzie technik rachunkowości. Byli to: Natalia Puchała, Krystian Kurczewski i Kacper Pieczynia.

 

Celem turnieju jest wspieranie działań mających na celu podniesienie jakości kształcenia zawodowego, wspieranie i kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży, a także motywowanie uczniów do rozwoju zainteresowań oraz praktycznego wykorzystania wiedzy w zakresie przedmiotów ekonomicznych. 

Koordynatorem  konkursu w naszej szkole jest p. Renata Ignasiak. Trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy zakwalifikowania się do etapu okręgowego, który odbędzie się w Poznaniu. 

spotkanie na temat zdrowych źródeł życiowej energii

Dnia 10 stycznia 2023r. w I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu miało miejsce spotkanie z dr. Erykiem Matuszkiewiczem, lekarzem toksykologiem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. IV B.
W rozmowie poruszono wiele ważnych zagadnień:
<img height="16" width="16" alt="
Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl