Godło Polski

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

Aktualności rok 2019/2020

drodzy uczniowie!

Przed Wami być może pierwszy, poważny sprawdzian z dojrzałości i z odpowiedzialności. Nie traktujcie czasu zawieszenia zajęć szkolnych jako odpoczynku od nauki. Wykorzystajcie ten czas dla siebie! Śledźcie codziennie wiadomości przesyłane przez Waszych nauczycieli na skrzynkę pocztową na mobidzienniku.

Przeznaczcie czas w DOMU na samokształcenie – powtórzcie materiał, który sprawiał Wam problem, nadróbcie ewentualne zaległości, przeczytajcie lektury, które będziecie omawiali po powrocie do szkoły, przypomnijcie sobie te, które już czytaliście, ale zawsze warto je odświeżyć – szczególnie przed maturą. Sięgnijcie po książki z listy lektur uzupełniających. Zróbcie to dla najważniejszych osób na świecie – dla SAMYCH SIEBIE! Pokażcie, że jesteście dojrzali, odpowiedzialni, po prostu… qoOLLturalni 

Jeśli nie zdążyliście lub zapomnieliście wypożyczyć książki z biblioteki, możecie część z nich poszukać w bezpłatnej w bibliotece internetowej www.wolnelektury.pl

Do zobaczenia w szkole i w szkolnej bibliotece

Konkurs „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”

Miło nam poinformować, że dwie nasze uczennice Paulina Młynarczyk z kl. II E i Mariola Łempicka z kl. III A zdobyły dwa drugie miejsca w konkursie „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”, którego organizatorem był Departament Edukacji i Nauki przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Celem Konkursu było wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Udział w Konkursie dał możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności młodzieży poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową oraz zachęcenie ich do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych. Był również okazją do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych. Wiedza, że nasza Ojczyzna na przestrzeni wieków dała światu wybitnych ludzi, napawa nas dumą z Polski oraz naszych rodaków.

W dniu 06.03.2020 r podczas XXIV Targów Edukacyjnych, odbyło się podsumowanie tego konkursu. Na konkurs wpłynęło ponad 800 prac! Nagrody i dyplomy wręczyła pani Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego

Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunami naukowymi były panie D. Pawlikowska i M. Medzińska.

NASZE SIATKARKI W FINALE KALISZA

W środę, 26 lutego, odbyła się faza grupowa Mistrzostw Kalisza w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Nasza szkolna reprezentacja turniej rozpoczęła od pojedynku z dziewczętami z V LO, które pokonały 2:0. Drugi swój mecz rozegrały z reprezentacja I LO, z którymi również zwyciężyły 2:0, dzięki czemu awansowały do finału Mistrzostw Kalisza, który odbędzie się w czwartek, 12 marca. Przeciwniczkami dziewcząt w finale będą reprezentacje II oraz III LO w Kaliszu. Naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Czerniejewska, Kaja Skarewicz, Paulina Wlaźlak, Natalia Woźniak, Wiktoria Borwik, Martyna Kopała, Andżelika Barczyszczyn, Weronika Dybul, Martyna Majchrzak, Maja Zimny, Aleksandra Gibus, Daniela Rdułtowska, Julia Graczyk. Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale. Opiekunem siatrkarek była Marta Sobańska.

                                                                                                                                                          Marta Sobańska

Promujemy się

tym razem w Koźminku promowali nas Hubert Żurawski i Tomek Bergandy z kl. IVa.

opieka - panie Agnieszka Wojcieszak i Joanna Witasiak.

giełda Szkół w Stobnie

Naszą szkołę prezentował Tomek Kozica z klasy 2b. Jego opiekunkami były panie Agnieszka Wojcieszak i Joanna Witasiak.

kolejny sukces w debacie

6 marca 2020 r. w auli I LO im. Adama Asnyka miał miejsce etap półfinałowy Kaliskiego Turnieju Debat. Reprezentanci ZSE - Hubert Żurawski i Wacław Smolczyński z kl. IVa -  byli przeciwni tezie " Matura z matematyki nie powinna być obowiązkowa". W szranki stanęłi z drużyną z ZSTE w Kaliszu.  Przyszli ekonomiści rzeczowo i merytorycznie argumentowali, cechowali się wysoką kulturą wypowiedzi i nikogo nie zdziwił fakt, że wygrali. Przed chłopakami już tylko finał. Trzymamy kciuki!

debatujemy

Dnia 2 marca 2020 roku, w ramach godziny wychowawczej, odbyła się debata przygotowana przez uczniów klasy IIIc wraz z wychowawcą Renatą Ignasiak oraz panią pedagog Agnieszką Wojcieszak.  Temat spotkania brzmiał: „Czy normy społeczne są przestrzegane w naszej szkole?”. Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali uczniowie i nauczyciele. W spotkaniu uczestniczyła społeczność wszystkich klas trzecich. Gościem była pani Iwona Jabłońska, która wygłosiła krótką pogadankę wprowadzającą w temat dyskusji. Wybrani uczniowie mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę. Było to inspirujące do refleksji.

uwaga konkurs

Koło wolontariatu ogłasza konkurs na "wielkogabarytowe" ozdoby wielkanocne.

Ozdoby zostaną wykorzystane do ustrojenia hali Arena w czasie śniadania wielkanocnego dla samotnych i biednych, które organizuje fundacja CHOPS.

Ozdoby (zajączki, pisanki, baranki, palemki - plakat, duży rysunek, instalacja, forma przestrzenna, duża wycinanka...) należy przynosić do biblioteki szkolnej do dnia 23 marca.

Będą punkty i nagrody!

wielka akcja wolontariatu - przyłącz się!

Fundacja CHOPS (Chrześcijański Ośrodek Pomocy Społecznej) organizuje dla osób samotnych i biednych ŚNIADANIE WIELKANOCNE.

Śniadanie odbędzie się w niedzielę 12 kwietnia. Honorowym patronatem imprezę objął Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski.

Potrzeba rąk do pracy już w Wielki Piątek, Sobotę, także w Niedzielę. Będzie pakowanie podarunków, gotowanie (krojenie, szykowanie z kucharzem), dekorowanie hali Arena, rozwijanie wykładziny, układanie stołów i krzeseł, talerzy itp.  To czas wolny od szkoły, może znajdziesz kilka godzin i włączysz się w organizację? Każda para rąk będzie niezwykle cenna! Każda poświęcona pracy godzina jest na wagę złota.

Pamiętaj - Dobro wraca!

Szczegóły w bibliotece.

Spotkania organizacyjne wolontariuszy odbywają się w każdy poniedziałek ul. Chopina 23 godzina 18.00.

sukces recytatorski

Dobre wiadomości z Poznania – Wiktoria Błaszczyk z kl. IIIa zajęła III miejsce w konkursie recytatorskim (na blisko 70 uczestników). Patronat nad konkursem sprawowali m. in. Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Urząd Marszałkowski, Poseł do Europarlamentu Premier Leszek Miller, Wydawnictwo Znak.

Opieka – pani Bogumiła Bielak.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl