Godło Polski
BIP

Sport

ROK SZKOLNY 2022/2023

MISTRZOSTWA KALISZA NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM

18 listopada na terenie OSRiR w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Kalisza na ergometrze wioślarskim Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły w składzie: Oliwia Żeczow, Tatiana Kujawa, Uliana Khotynska, Katarzyna Kałużna, zdobyła I miejsce drużynowo, a indywidualnie II (Oliwia Żeczow) i III (Uliana Khotynska) miejsce Natomiast reprezentacja chłopców: Ignacy Głuchowski, Jan Garcarek, Eryk Lipka, Oskar Stasik, Bartosz Przybylak, Wiktor Staszak, zdobyła IV miejsce drużynowo Gratulujemy.

SREBRNY MEDAL NASZYCH PIŁKAREK RĘCZNYCH

W środę, 23 listopada 2022 roku odbyły się Mistrzostwa Kalisza w Piłce Ręcznej Dziewcząt Nasza drużyna, w składzie: Paulina Kazimierczak. Monika Smoliga, Aleksandra Gałązka, Agnieszka Stradomska, Zuzanna Drzewiecka, Michalina Majchrzak, Weronika Matuszak, Nadia Makarońska, Klaudia Tomczak, Martyna Fic, Katarzyna Łożyńska, w fazie grupowej pokonała zespół II LO oraz ZSPP, awansując do finału. Pierwszy mecz finałowy dziewczęta rozegrały z I LO, które pokonały 3:2, drugi pojedynek rozegrały z III LO w Kaliszu, którym uległy 3:4, zajmując ostatecznie II miejsce. Dziewczętom baaardzooo mocno gratulujemy.

FINAŁ REJONU W TENISIE STOŁOWYM

28 listopada 2022 r na hali sportowej w Grabowie odbył się Finał Rejonu w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół w ramach licealiady. Zarówno reprezentantki jak i reprezentanci naszej szkoły, którzy wywalczyli wcześniej tytuły mistrzów i mistrzyń Kalisza wzięli w nim udział. W zawodach startowało 10 drużyn męskich i 9 drużyn żeńskich. Obie nasze drużyny zaprezentowały się wspaniale zajmując ostatecznie piąte miejsca w zawodach. Należy dodać, że w większości startujących ekip grali czynni sportowcy, którzy trenują tenisa stołowego w grupach. Nasze dziewczęta wygrały swoje pierwsze dwa pojedynki pokonując ZS Marszew 3:0 oraz ZS Ostrzeszów 3:2. W kolejnym meczu trafiły na wicemistrzynie Kalisza z II LO w Kaliszu i niestety po zaciętej walce przegrały mecz 2:3. Ostatnie spotkanie w turnieju o awans do najlepszej czwórki nasze panie przegrały z drużyną ZSP 3 Krotoszyn. Okazało się, że dziewczęta z Krotoszyna zostały ostatecznie zwyciężczyniami imprezy pokonując w finale II LO Kalisz. Tak więc nasze tenisistki przegrały tylko z finalistkami całodniowych zmagań. Nasi tenisiści natomiast rozpoczęli walkę od porażki 0:3 z ZS 1 Kępno. W kolejnym meczu wygrali z ZS 2 Ostrzeszów 3:1. Trzeci pojedynek to również porażka naszych panów 0:3. W rozegranych zawodach brały udział najlepsze ekipy z naszego regionu tym bardziej cieszymy się z wyniku naszych uczniów. Nasza młodzież mogła sprawdzić się w rywalizacji z najlepszymi oraz poczuć klimat dużej imprezy sportowej i nawiązać nowe znajomości. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za godne i na wysokim poziomie reprezentowanie naszej szkoły oraz za ambitną walkę. Nasze panie grały w składzie: Martyna Prętczyńska Martyna i Karolina Orpel. Nasi panowie: Szymon Szewczyk, Szymon Gruszka oraz Brajan Szewczyk. Opiekunami naszych ekip byli pani Izabela Paluszczak i pan Cezary Rudowicz.

MISTRZOSTWA KALISZA W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

21 listopada 2022 obył się w kaliskiej Arenie finał Mistrzostw Kalisza w piłce ręcznej chłopców. Nasza drużyna stanęła do rywalizacji z ZSTE oraz ZSP2. Losowanie grup nie było zbyt optymistyczne, ponieważ to drużyny, które zawsze walczą o czołowe miejsca. Jednak nikt piłki nie odłożył do worka i rywalizacja była bardzo dobra. Wyniki nie odzwierciedlają przebiegu, ponieważ okazji na zdobycie bramki było zdecydowanie więcej. Niestety, troszkę zawiodła skuteczność. Mimo tego zostawiliśmy po sobie dobre wrażenie.

ZSE - ZSTE 3:7

ZSE - ZSP2 2:5

Reprezentację ZSE stanowili Wiktor Grzegorzek i Oskar Stasiak oraz Hubert Woźniak, Dawid Płucienniczak, Szymon Gruszka, Szymon Gruszka, Mateusz Ogórkiewicz, Kamil Ogórkiewicz, Miłosz Filipczak, Bartosz Przybylak, Wiktor Staszak, Kacper Kurczewski, Szymon Szewczyk. Drużynę przygotował Cezary Rudowicz, a opiekunem był Wojciech Kwieciński.

DWA ZŁOTA I BRĄZ W MISTRZOSTWACH KALISZA W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

4 listopdada 2022 roku odbyły się  Drużynowe Mistrzostwa Kalisza  w Tenisie Stołowym w ramach Licealiady. Do zawodów zgłosiło się 12 zespołów dziewcząt i 13 zespołów chłopców. Naszą szkołę reprezentowali; Martyna Prętczyńska i Karolina Orpel oraz dwie drużyny męskie: Szymon Gruszka, Brajan Szewczyk., Mateusz Ogórkiewicz  i drugi zespół  Szymon Szewczyk, Kuba Grzelak, Dawid Płucienniczak. Rozgrywki odbywały się systemem brazylijskim, co oznaczało, że po przegranych dwóch kolejnych meczach zespół odpada z turnieju. Martyna i Karolina rozpoczęły rywalizację z zespołem  ZSPP pokonując  przeciwniczki 3 : 2. W kolejnym  dziewczęta spotkały się drugim zespołem II LO i po  zaciętym meczu zwyciężyły  3 : 2. W meczu półfinałowym ponownie trafiły  na  zespół  ZSPP i  zwyciężyły 3 : 2, awansując do finału . Mecz finałowy z pierwszym zespołem II LO był bardzo emocjonujący i zakończył się zwycięstwem  3 : 2.  Ostatecznie nasza drużyna  zajęła I miejsce  i awansowała do Finału Rejonu, który odbędzie się  pod koniec listopada. Bardzo  dobrze spisały  się obie drużyny męskie . Szymon i Brajan w pierwszym  meczu pokonali kolegów z ZSGH  3 : 0. W kolejnym, gładko pokonali zespół ZSPP 3 : 0 i w półfinale spotkali się z  naszą drugą drużyna , czyli  Szymonem , Kubą i Dawidem zwyciężając 3 : 1. Mecz finałowy z V LO  był bardzo zacięty i zakończył się wynikiem  3: 2 dla naszej drużyny. Tak samo jak dziewczęta , chłopcy zajęli I miejsce  awansowali do Finału Rejonu. Drugi skład rozpoczął rywalizację z dugą drużyna II LO wynikiem 3 : 0 i zwycięstwem z I LO 3 :1. W kolejnym spotkaniu chłopcy ulegli V LO 0 : 3 i aby grać dalej musieli wygrać kolejny mecz. Tak też się stało i pokonali pierwszą drużynę II LO 3 : 0 awansując do półfinału rozgrywek. W bratobójczym meczu z nasza pierwszą ekipa przegrali 1 : 3  i pozostał im walka o brązowy medal. W meczu o III miejsce pokonali III LO 3 : 0. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy. Opiekunem drużyn była Pani Izabela Paluszczak.

MISTRZOSTWA KALISZA W BADMINTONIE

Dnia 5 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się Mistrzostwa Kalisza w Badmintonie.  Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Klaudia Tomczak, Adrianna Stendera i Natasaz Lewicka. W zawodach startowało osiem zespołów, które rywalizowały systemem pucharowym .W pierwszym meczu dziewczęta  zmierzyły  się z drużyną mistrzyń Kalisza z ubiegłego roku z  II LO, której uległy 0:3. Drugi mecz rozegrały z pierwszym zespołem IV LO, który  po zaciętej walce  pokonały 3 : 1,ostatecznie zajmując 5 - 6 miejsce w turnieju. Opiekunem była Pani Izabela Paluszczak.

 

DZIEWCZĘTA GRAŁY W TENISA STOŁOWEGO

Dnia 25 października 2022 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt. Do zawodów zgłosiło się pięć uczestniczek, które rozegrały mecze systemem każda z każdą. W wyniku dziesięciu rozegranych spotkań Mistrzynią Szkoły została Karolina Orpel z klasy I D. Tuż za nią uplasowały się Martyna Prętczyńska z klasy III A oraz Maja Kalinowska z klasy I G. Czwarte miejsce zajęła Natalia Puchał, a piąte Roksana Nowak – obie z klasy III D. Pierwsze trzy zawodniczki będą reprezentować naszą szkołę w Mistrzostwach Kalisza w Tenisie Stołowym, które odbędą się w piątek 4 listopada w Szkole Podstawowej nr 8 w Kaliszu. Życzymy powodzenia.

RYWALIZOWALI TENISIŚCI STOŁOWI

27 października 2022 r. odbyły się na szkolnej sali gimnastycznej Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 15 uczestników. Panowie rywalizowali do dwóch wygranych setów. Każdy set rozgrywany był do jedenastu punktów. W pierwszej fazie imprezy zawodnicy podzieleni byli na sześć grup w których rywalizowali każdy z każdym. W trzech z tych grup rywalizowało trzech tenisistów, a w trzech pozostałych odbył się tylko jeden mecz, gdyż pozostali zawodnicy ze względów zdrowotnych nie mogli wziąć udziału w rozgrywkach. Zwycięzca każdej grupy uzyskał awans do drugiej rundy w której zawodnicy podzieleni byli na dwie grupy po  trzech zawodników i rozgrywali mecze każdy z każdym. Awans do ścisłego finału uzyskało dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy. W ścisłym finale znalazło się zatem czterech tenisistów, którzy rozgrywali mecze każdy z każdym. W wyniku rywalizacji najlepszym tenisistą stołowym w naszej szkole okazał się Brajan Szewczyk. Na drugim miejscu podium uplasował się Szymon Gruszka, a na miejscu trzecim Szymon Szewczyk. Miejsce tuż za podium zajął Kuba Grzelak. W najlepszej szóstce mistrzostw znaleźli się jeszcze Dawid Płucienniczak oraz Mateusz Ogórkiewicz. Z racji tego, że mamy możliwość wystawienia dwóch drużyn to cała szóstka będzie reprezentowała naszą szkołę w Mistrzostwach Kalisza w Tenisie Stołowym Chłopców, które odbędą się w piątek 4 listopada w Szkole Podstawowej nr 8 w Kaliszu. Oprócz naszych reprezentantów w szkolnych zawodach wzięli udział: Bartosz Przybylak, Filip Franków, Szymon Gruszka, Miłosz Filipczak, Wiktor Wiertelak, Patryk Łusiak, Hubert Maciejewski, Oskar Stasik oraz Kacper Kubasik. Szczegółowe wyniki znajdziecie w zakładce koła zainteresowań – sport. Zawody w szkole przeprowadzili Cezary Rudowicz i Izabela Paluszczak.

MISTRZOSTWA KALISZA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

5 października nasze żeńskie i męskie drużyny brały udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Parku Miejskim. W drużynach startowało sześć dziewcząt i sześciu chłopców. Każda z pań miała do przebiegnięcia około 800 metrów, natomiast 1000 metrów miał do pokonania każdy z panów. Zarówno męska sztafeta jak i sztafeta pań uplasowała się na piątym miejscu w 9-10 drużynowej stawce. Nasi sportowcy zaprezentowali się doskonale i niewiele zabrakło im do medalowych miejsc. Należy dodać, że obie nasze sztafety składały się głównie z uczniów i uczennic klas pierwszych, którzy musieli rywalizować ze sportowcami innych szkół o dwa lub trzy lata starszymi od siebie. W sztafecie chłopców mieliśmy pięciu przedstawicieli klas pierwszych, podobnie było w sztafecie żeńskiej. Cieszymy się ze startu naszych sztafet tym bardziej, że po dwuletniej naszej nieobecności na tej imprezie spowodowanej pandemią zaprezentowaliśmy się doskonale. Gratulujemy występu naszym młodym sportowcom i dziękujemy za ambicję i wolę walki do samej mety. Trochę zabrakło do strefy medalowej, ale w przyszłym roku zamierzamy powalczyć o podium. W skład naszej żeńskiej ekipy weszły: Jóźwiak Weronika, Kucharska Weronika, Szczupak Kinga, Szulc Maja, Matuszak Weronika, Gross Angelika oraz rezerwowa Aliieva Leila. Drużynę chłopców stanowili: Ogórkiewicz Mateusz, Ogórkiewicz Kamil, Stepnov Bohdan, Efemberg Marcel, Filipczak Krzysztof, Gruca Adam oraz rezerwowi Stasik Oskar, Kasprzak Michał, Kurczewski Kacper ( pełnił też funkcję fotoreportera) i Knop Krzysztof (mierzył też międzyczasy naszym sportowcom). Pani Izabela Paluszczak i pan Cezary Rudowicz czuwali nad naszymi sportowcami podczas tej imprezy biegowej.

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

CHŁOPCY 27.10.2022

 

RUNDA I

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

GRUPA A                                                                 

 

SZEWCZYK BRAJAN –  PRZYBYLAK BARTOSZ 2;1                                  1.SZEWCZYK B

                                                                                                    2. PRZYBYLAK B

                                                                                                               

GRUPA B                                                                     KLASYFIKACJA KOŃCOWA

 

SZEWCZYK SZYMON – MACIEJEWSKI HUBERT 2:0                  1. SZEWCZYK SZ

SZEWCZYK SZYMON –  GRUSZKA SZYMON       2:0                   2. GRUSZKA SZ                                  

GRUSZKA SZYMON – MACIEJEWSKI HUBERT    2:0                   3. MACIEJEWSKI H                                                                                  

 

GRUPA C                                                                                               KLASYFIKACJA KOŃCOWA

 

PŁUCIENNICZAK DAWID –  STASIK OSKAR          2:0                 1. PŁUCIENNICZAK D

PŁUCIENNICZAK DAWID –  FILIPCZAK MIŁOSZ    2:0                 2. FILIPCZAK M

FILIPCZAK MIŁOSZ – STASIK OSKAR                  2:0                 3. STASIK OSKAR

 

GRUPA D                                                                                               KLASYFIKACJA KOŃCOWA

 

GRUSZKA SZYMON – KUBASIK KACPER                 2:0                1. GRUSZKA SZ

GRUSZKA SZYMON –  FRANKÓW FILIP                  2:0                2. FRANKÓW F

KUBASIK KACPER – FRANKÓW FILIP                     0:2                3. KUBASIK K

 

GRUPA E                                                                                        KLASYFIKACJA KOŃCOWA

 

GRZELAK KUBA – WIERTELAK WIKTOR               2:0                  1. GRZELAK K

                                                                                           2  WIERTELAK W

 

GRUPA F                                                                                                              KLASYFIKACJA KOŃCOWA

 

OGÓRKIEWICZ MATEUSZ –  ŁUSIAK PATRYK            2:0            1. OGÓRKIEWICZ M

                                                                                         2. ŁUSIAK P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RUNDA II

 

GRUPA I

 

SZEWCZYK BRAJAN – GRZELAK KUBA                                  2:0

SZEWCZYK BRAJAN – PŁUCIENNICZAK DAWID                 2:0

GRZELAK KUBA - PŁUCIENNICZAK DAWID                           2:0

 

 

GRUPA II

 

SZEWCZYK SZYMON – OGÓRKIEWICZ MATEUSZ                        2:0

SZEWCZYK SZYMON – GRUSZKA SZYMON                                    0:2

GRUSZKA SZYMON – OGÓRKIEWICZ MATEUSZ                          2:1

 

 

 

RUNDA III  FINAŁ

 

SZEWCZYK BRAJAN – GRZELAK KUBA                         2:0

SZEWCZYK BRAJAN – GRUSZKA SZYMON                   2:1

SZEWCZYK BRAJAN – SZEWCZYK SZYMON                2:0

GRUSZKA SZYMON – SZEWCZYK SZYMON                   2:1

GRUSZKA SZYMON – GRZELAK KUBA                           2:0

SZEWCZYK SZYMON – GRZELAK KUBA                         2:1

 

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

 

1. SZEWCZYK BRAJAN

2. GRUSZKA SZYMON

3. SZEWCZYK SZYMON

4. GRZELAK KUBA

5-6 PŁUCIENNICZAK DAWID, OGÓRKIEWICZ MATEUSZ

7-12 PRZYBYLAK BARTOSZ, FRANKÓW FILIP, GRUSZKA SZYMON, FILIPCZAK FILIP, WIERTELAK WIKTOR, ŁUSIAK PATRYK

13-15 MACIEJEWSKI HUBERT, STASIK OSKAR, KUBASIK KACPER

 ROK SZKOLNY 2021/2022

FINAŁ REJONU W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT

Dnia 23 listopada 2021 roku  w Ostrzeszowie odbyły się Finał Rejonu w Drużynowm Tenisie Stołowym Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały Julia Szewczyk oraz Martyna Prętczyńska. W zawodach wystartowało osiem drużyn Rejonu Kaliskiego. Zespoły podzielono na dwie grupy systemem „każdy z każdym”, gdzie zwycięzcy grup zagrali o pierwsze miejsce, natomiast drugie miejsca z grup zagrały o miejsce trzecie. W pierwszym meczu Julia i Martyna spotkały się z zespołem z Koźmina, który wygrały 3:0. W kolejnym meczu dziewczęta uległy drużynie z Kępna 1:3. Ostatni swój grupowy mecz nasze uczennice rozegrały z zespołem z Ostrzeszowa, któremu również uległy 1:3, zajmując trzecie miejsce w grupie oraz miejsca V – VI w całym turnieju. Opiekunem naszych tenisistek była pani Marta Sobańska.

FINAŁ REJONU W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW

Dnia 24 listopada 2021 roku  w Ostrzeszowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym chłopców. Naszą szkołę reprezentowali  Szymon Gruszka, Brajan Szewczyk oraz Dawid Płucienniczak. W zawodach wystartowało dziewięć drużyn Rejonu Kaliskiego z Ostrzeszowa, Ostrowa, Kępna i Odolanowa. Zespoły podzielono na trzy grupy systemem „każdy z każdym”, gdzie zwycięzcy grup zagrali o pierwsze trzy miejsca. W pierwszym meczu Szymon i Brajan spotkali się z zespołem ZSZ Ostrzeszów. Po zaciętym meczu nasi chłopcy pokonali przeciwników 3 do 2. W kolejnym meczu z ZST z Ostrowa Wielkopolskiego musieli uznać wyższość  bardzo dobrych rywali i przegrali  0 do 3. Tym sposobem zajęli drugie miejsce w grupie i miejsce od IV do VI. Opiekunem drużyny była Izabela Paluszczak.

TURNIEJ SIATKÓWKI DZIEWCZĄT SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

W czwartek, 18 listopada, w Technikum Św. Józefa odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. W turnieju wzięło udział 8 zespołów, które podzielone zostały na 2 grupy. Rozgrywki w grupach odbyły się systemem każdy z każdym. Nasze dziewczęta pierwszy mecz rozegrały z uczennicami I LO, z którym wygrały 2:1. Kolejny pojedynek odbył się z zespołem organizatora turnieju, którym nasz zespół uległ 0:2. W ostatnim meczu grupowym dziewczęta pokonały 2:0 IV LO, zajmując 2 miejsce w grupie i kwalifikując się do rozgrywek finałowych. Kolejny mecz nasze uczennice rozegrały z III LO w Kaliszu, którym uległy 0:2. Mecz o 3 miejsce w turnieju odbył się między naszą szkołą, a II LO, w którym po bardzo wyrównanym pojedynku, nasze uczennice ostatecznie uległy 1:2, kończąc turniej na miejscu 4. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Woźniak, Maja Zimny, Martyna Majchrzak, Martyna Kopała, Wiktoria Borwik, Andżelika Barczyszczyn, Oliwia Sójka, Aleksandra Gibus, Natalia Wolska. Dziewczęta grały pod okiem pani Marty Sobańskiej.

HALOWY TURNIEJ PIŁKARSKI DZIEWCZĄT SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

W dniu dzisiejszym tj. 16 listopada 2021 roku reprezentacja naszej szkoły brała udział w Halowym Turnieju Piłkarskim Dziewcząt Szkół Ponadpodstawowych, który odbył się na hali sportowej Zespołu Szkól Gastronomiczno - Hotelarskich w Kaliszu. W turnieju brało udział osiem drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy. Rozgrywki w grupach odbywały się systemem każdy z każdym. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w grupach grały w finale turnieju, drużyny z miejsc drugich rywalizowały o trzecie miejsce w turnieju, ek

administrator
Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl